Urok cegły

2013-03-12

Dzisiaj niespotykaną wcześniej popularnością cieszą się wnętrza pofabryczne, których ściany w dużej mierze pokrywają surowe cegły. Nie wszystkim dana jest przeprowadzka do loftu na poddaszu budynku, który urzeka niespotykanym klimatem i możliwościami adaptacyjnymi.

Klimat postfabrycznej przestrzeni możemy z powodzeniem uzyskać w nowo wybudowanych budynkach, na przykład w apartamentowcach czy podmiejskich willach. Projektowanie wnętrz tego typu należałoby rozpocząć od pokrycia ścian cegłami, znakomicie sprawdzą się tutaj specjalne płytki do złudzenia przypominające cegły, które można pokryć farbą. Równie dobrze możemy jednak użyć cegły klinkierowej albo tradycyjnej czerwono-rudej. Pamiętajmy, aby cegły kontrastowały z całym projektem wystroju, ale nie wyróżniały się, rażąc w oczy. Aranżacje 3D pomogą w dokładnym rozplanowaniu takiego wnętrza.

Piękny efekt uzyskamy, kiedy w pomieszczeniu ceglana pozostanie tylko jedna ściana. W ten sposób uwydatnimy na przykład projekty kominków. Cegły są ciekawym elementem aranżacyjnym niemalże dla każdego wnętrza. Odnajdą się zarówno jako dekoracyja sypialni czy domowej pracowni, jak i ścianka działowa (wówczas użyjemy cegły silikatowej) w pokoju dziennym.

Tagi: lofty, projektowanie wnętrz, projektowanie mieszkań, aranżacja wnętrz, architekt, aranżacja i projektowanie,